Chiptuning

Jak probíhá chiptuning u nás

Nejprve vyslechneme Vaše požadavky a očekávání (tedy jestli preferujete zvýšení výkonu nebo snížení spotřeby apod.), ukážeme Vám možnosti a předběžné výsledky po chiptuningu Vašeho automobilu. Seznámíme Vás s dobou úpravy a se záručními podmínkami.

Před každou úpravou kompletně zdiagnostikujeme váš vůz a ujistíme se, že je vše v pořádku a úprava proběhne bezpečně.

Z řídící jednotky motoru vyčteme původní software.

Původní software pečlivě zazálohujeme pro případné další použití.

Na základě konkrétních výsledků z diagnostiky pro Váš vůz připravíme návrh provedení úprav. Při jeho tvorbě bereme v úvahu stáří vozu, aktuální technický stav a další parametry, důležité pro správné nastavení chiptuningu. Stejně důležité jako stav vozu jsou pro nás i Vaše přání a představy. Probereme s Vámi všechny možnosti, doporučíme nejvhodnější řešení.

Upravený software nahrajeme do řídící jednotky motoru.

Předtím než vám předáme vozidlo, provedeme opět počítačovou diagnostiku a jízdní zkoušku.

Upravený a prozkoušený vůz vám předáme. Na upravený software poskytujeme záruku 24 měsíců.

Další služby

Deaktivace EGR ventilu
Deaktivace DPF/FAP
Deaktivace MAF senzoru
DTC OFF - vypnutí chybových kódů
Deaktivace vířivých klapek
Deaktivace Start/Stop systému
Oprava teplých startů
Vypnutí/posunutí rychlostního omezovače
Deaktivace lambda sond
Launch control
2step limiter
... a další

Pozor na nekvalitní chiptuning!

Ne všechny firmy, které na českém trhu chiptuning nabízejí, jsou zcela seriózní. Pokud si vyberete špatně, budete nemile překvapeni. Může se stát, že si od Vás firma nechá zaplatit za chiptuning, ve skutečnosti se však výkon motoru a další parametry vůbec nezmění. V horším případě zásah do řídící jednotky motoru firma provede, ale zcela nevhodným způsobem, který může poškodit řídící jednotku i motor Vašeho vozu.

Každá řídící jednotka má hardwarové číslo a v EPROM paměti nahranou určitou softwarovou verzi. Takzvaní "úpravci" tuto informaci nemají nebo nerespektují. Myslí si, že pokud mají upravený software pro určitý druh motoru (např. AUDI A6 2,5 TDI 132 kW), mohou tento software použít do všech vozů s tímto motorem. Softwarových verzí jednoho druhu motoru může být přitom i několik desítek. Výsledkem takového "chiptuningu" je pak nepravidelný chod motoru, zvýšená kouřivost atd.